EMNİYET-ADLİYE

EMNİYET-ADLİYE Haberleri

DARP EDİLEREK ÖLEN KADININ DAVASI ERTELENDİ

DARP EDİLEREK ÖLEN KADININ DAVASI ERTELENDİ

Darp edilerek ölen kadının davasına tutuklu sanık Enes Suna ve Buse Ateş Suna’nın yakınları ile taraf avukatları katıldı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde 5 ay önce eşi Buse Ateş Suna’yı darp ederek ölümüne neden olduğu iddia edilen sanığın yargılandığı dava 3 Eylül’e ertelendi. 

Tekirdağ 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Enes Suna ve Buse Ateş Suna’nın yakınları ile taraf avukatları katıldı. 
Kimlik tespitinin ardından sanık Enes Suna, eşini sevdiğini ve ona hiç şiddet uygulamadığını, kavga olduğu gece eve gelip uyuduğunu eşiyle tartışma yaşamadığını belirterek, "O gece eve gelip yattım. Eşim gece telefonla konuşarak evden ayrılmış. Annem evden çıkarken gördü. Sonra sabah uyandığımda beni eşine şiddet uyguladın diye ifadeye çağırdılar. Eşim nereye gitti başına ne geldiğini bilmiyorum" diye kendini savundu. 
Buse Ateş Suna’nın babası Yaşar Ateş de kızının sürekli eşinden şiddet gördüğünü, kızının ölümünden Enes Suna’nın sorumlu olduğunu, gerekli cezayı almasını için elinden geleni yapacağını ifade etti. Sanığın annesi Ülküye Suna ise gelininin kavga olduğu gece telefonla konuşup evden ayrıldığını, nereye gittiğini bilmedikleri ifade mahkemeye heyetine söyledi. 
Duruşma sonunda mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 3 Eylül’e erteledi. 
 


Haber Kaynak : İha

Anahtar Kelimeler: EDİLEREK KADININ DAVASI ERTELENDİ

TEKİRDAĞ’DA UYUŞTURUCU OPERASYONLARI: 4 GÖZALTI

800 KADINA KADES BİLGİLENDİRMESİ

TEKİRDAĞ’DA 55 LİTRE EL YAPIMI İÇKİ ELE GEÇİRİLDİ

CEZAEVİ FİRARİSİ POLİSİ GÖRÜNCE BALKONDAN OTOMOBİLİN TAVANINA ATLADI

TEKİRDAĞ’DA ARANAN 17 KİŞİ TUTUKLANDI