VALİ SOYTÜRK ÇERKEZKÖY TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

VALİ SOYTÜRK ÇERKEZKÖY TİCARET VE SANAYİ ODASINI ZİYARET ETTİ

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Çerkezköy ziyareti sırasında Ticaret ve Sanayi Odası’nı da ziyaret ederek, burada sanayicilerle toplantı yaptı.

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, ilçe ziyaretleri kapsamında Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasını (ÇTSO) ziyaret etti.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Soytürk, ardından ÇTSO Toplantı Salonu’nda Çerkezköy sanayisi hakkında Oda Başkanı Çetin ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir süre görüştü.

ÇTSO’YU ZİYARET ETTİ

Düzenlenen toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Soytürk; “Bugün Çerkezköy’deyim. Kaymakam Bey’in yaptığı program çerçevesinde kaymakamlığı, ticaret odamızı ziyaret ettik. İlçedeki yatırımları gezeceğiz, şehit ailesine uğrayacağız, bütün gün buradayım. Daha önce birkaç defa geldim ama bugün daha teferruatlı bir ziyaret oldu. Bugün az önce Ticaret Odamızda uzun uzun sohbetler ettik. Özellikle ilimizde ve ilimizin Çerkezköy, Çorlu, Kapaklı ve Ergene bölgesindeki sanayinin sorunları ve sanayicinin ortaya koyduğu sorunları tartıştık. Mevzuattaki değiştirilmesi gereken konular, bizim yapmamız gereken çalışmalar konusunda tartıştık. Tartışıyoruz, konuşuyoruz. Daha da çok konuşacağız ve bir yol haritası çizip hem Tekirdağ’ın hem de bölgenin sanayi sorununu çözmek, sanayicinin ortaya koyduğu sorunları da ortadan kaldırmak için gayret edeceğiz.”dedi.

BAKANLIK BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Tekirdağ eğitimine destek verdiğini belirten Vali Soytürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama en önem verdiğim konulardan bir tanesi eğitim. 3 aydır buradayım eğitimle ilgili ciddi çalışmalar yaptık. Ankara'da görüşmeler yaptık. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin ilimize geldi. Programlara aldırıyoruz, ihale onayları alıyoruz. Aldığımız ihale onayların akabinde hemen ihaleye çıkıyoruz. Aralık ayında bir sürü okul ihalelerimiz var. Bir taraftan güçlendirme yapıyoruz. Bir taraftan yeni okullar yapıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız hakikaten bize çok ciddi katkı sağladı programlara alma konusunda. Bu programları uygulayabilirsek okul bakımından yüzde 90, yüzde 95’ini öyle yapabileceğimiz bir noktaya geldik.

“OKUL PROTOKOLÜ İMZALADIK”

Yeni yapılacak okullarla ilgili bilgiler veren Vali Soytürk, “Bir taraftan da hayırseverlerimiz de okul yaptırıyorlar. Bugün mesela bir hayırseverimizle her şeyi hazır olan bir anaokuluyla ilgili bir protokol imzaladık. Hızlıca Bakanlığa göndereceğiz. Onayına da hızlıca alıp ilk kazmayı vuracağız. Birkaç gün önce Malkara'da 8 derslikli bir okul protokolü imzaladık. Ankara'ya gönderdik, onaylattık. Marmaraereğlisi'nde yine bir hayırseverimiz 4 derslikli bir okul yapıyor. Bu geri kalan kısmını hayırseverlerimize tamamlatmak istiyoruz. Hızlı hareket etmek istiyoruz. Personel sayımızı artırdık. Özellikle teknik personel sayımızdaki 2 katına çıkardık. Teçhizatlarını, araç sayısı artırdık. Daha da önemlisi bürokratik kısmını hızlandırıyoruz ve inşallah çok daha hızlı bir sürede ilimizdeki okul ihtiyacını gidermiş olacağız.” dedi.

 TEKİRDAĞ’DA MODEL FABRİKA VE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ KURULACAK

ZABITADAN RAF VE KASA FİYATLARINA DENETİM

TRAKYA KALKINMA AJANSI YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

ÇERKEZKÖY’DE ALAÇATI MUHALLEBİCİSİ DE AÇILDI

ÇERKEZKÖY TSO İLE BULTİŞ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI