TÜRK-İŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PEVRUL KAVLAK'I SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TÜRK-İŞ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PEVRUL KAVLAK

TÜRK-İŞ'in çalışmalarında ön sıralarda yer alan ve kamuoyunun yakından tanıdığı Pevrul Kavlak, düzenlenen törenin ardından bugün son yolculuğuna uğurlanarak Kırıkkale'de defnedildi.

TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı, Türk Metal Sendikası’nın Onursal Genel Başkanı, sendikacı Pevrul Kavlak, dün (24 Şubat 2024 Cumartesi) yakalandığı amansız hastalık sonucu vefat etti.

Merhum Kavlak'ın cenaze töreni bugün (25 Şubat 2024 Pazar) düzenlendi ve Kırıkkale'de toprağa verildi.

Kavlak için mücedele ettiği Türk Metal Sendikası önünde bir tören yapıldı, ardından ikindi vakti Kırıkkale Kavlak Camiinde kılınan cenaze namazından sonra aile mezarlığında defnedildi. Cenaze törenine TÜRKİŞ Tekirdağ İl Başkanı ve Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak ile Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Günay Özden de binlerce sendika üyesiyle birlikte katıldı.

CENAZE TÖRENİNE BÜYÜK KATILIM GERÇEKLEŞTİ

Türk Metal Sendikası'nda düzenlenen cenaze törenine Kavlak'ın ailesi, yakınları, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Uysal Altundağ, TÜRK-İŞ yöneticileri ve konfederasyona bağlı sendikaların temsilcileri ile binlerce Türk Metal Sendikası üyesi katıldı.

"YERİ DOLDURULAMAZ BİR SENDİKACIYDI"

Bakan Işıkhan, törende yaptığı konuşmada, "Çok büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Gerçekten yeri doldurulamaz bir sendikacıydı. Doğru, dürüst ve ilkeliydi. Allah mekanını cennet etsin." dedi.

PEVRUL KAVLAK KİMDİR?

Pevrul Kavlak, 1962 yılında Kırıkkale’de dünyaya geldi.

Kavlak iş hayatına, 1979 yılında M.K.E.K Silah ve Tüfek Fabrikası'nda başladı.

Kavlak, 1991 yılında Çerkezköy’de Profilo Telra Elektronik San. A.Ş.’de mesaiye başladı.

1992 yılında Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Mali Sekreterliğine,1995 yılında Çerkezköy Şube 5. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Sekreterliğine, 16 Ağustos 1998 tarihinde Çerkezköy Şube 6. Olağan Genel Kurulu’nda Şube Başkanlığı görevine seçildi.

2002 yılında Türk Metal Sendikası'nın Genel Sekreterliği görevine getirildi.

2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Başkanı olarak seçilen Kavlak halihazırda Türk-İş Genel Sekreterliği görevini yürütüyordu.ÇORLU TREN KAZASI'NDA CEZA YAĞMURU

MİNİKLER’DEN BAŞKAN AKAY’I ZİYARET

ÇORLU TREN KAZASI DURUŞMASI'NDA KARAR ÇIKTI

HAMBURG’DA POTANSİYEL İHRACAT FIRSATLARI GÖRÜŞMESİ

ÇORLU TREN KAZASI DURUŞMASI BAŞLADI