ÇEVREYOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI PROJESİ VE YARBAY HÜSEYİN AVNİ BEY ALT GEÇİDİ AÇILIYOR

ÇEVREYOLU KÖPRÜLÜ KAVŞAĞI PROJESİ VE YARBAY HÜSEYİN AVNİ BEY ALT GEÇİDİ AÇILIYOR

Çevreyolu(Köseilyas) Köprülü Kavşağı projesi ve Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi’nin 27 Şubat salı günü açılışı yapılacak.

Projelerin açılışı, Tekirdağ genelinde rahat bir ulaşım ağı oluşturmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde trafiği önemli ölçüde rahatlatacak ve önemli noktalar için bağlantı noktası görevi görecek Çevreyolu(Köseilyas) Köprülü Kavşağı projesi ile Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi’nin açılışı, 27 Şubat Salı günü yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapım çalışmaları tamamlanan Çevreyolu(Köseilyas) Köprülü Kavşağı projesiyle Tekirdağ Büyükşehir Belediye Binası ve civarındaki yeni yerleşim alanları, Atatürk, Hürriyet, Cumhuriyet ve Çiflikönü mahallelerinin çevre yolu ile bağlantısı sağlanmış oldu. Muratlı Caddesi trafiğini de hafifletecek kavşak projesi ile vatandaşlar hem zamandan hem de yakıttan tasarruf edecek.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ULAŞIMA 110 MİLYON TL’LİK DEV YATIRIM

57. Alay Caddesi Köprülü Kavşağı projesi kapsamında 2 adet 55’er metre uzunluğunda 4X4 menfez, 1 adet 25 metre uzunluğunda 2X2 menfez ve 1 adet köprü inşa edildi. 2.000 metre uzunluğunda 12.500 metrekare toprakarme yapı yapıldı. Proje, toplamda 110 milyon TL bedel karşılığında tamamlandı.

YARBAY HÜSEYİN AVNİ BEY ALT GEÇİDİ İLE KENTİN ULAŞIM DAMARLARI AÇILDI

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapımı tamamlanan toplam 140 metre menfez uzunluğuna, 25 metre de genişliğe sahip olan Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi projesi çerçevesinde Küçük menfez (otopark girişi) 5 metre X 140 metre (tek şerit otopark girişi), Büyük menfez 20 metre X 140 metre (2 şerit gidiş 2 şerit geliş) şeklinde oluşturan alt geçit 3.500 metre kare toplam kapalı alana sahip oldu. Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi yaklaşık 86 Milyon TL bedel harcandı.

BAŞKAN KADİR ALBAYRAK: “ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Çevreyolu(Köseilyas) Köprülü Kavşağı ve Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi’nin Tekirdağ’da trafiği büyük ölçüde rahatlatacağını ve şehrin önemli noktalarına ulaşım konusunda kolaylıklar sağlayacağını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Şehir içi trafiğinin nefes almasını sağlayacak olan önemli bir projeye daha imzamızı attık. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekiplerimizin hummalı çalışmaları soncunda toplamda 196 milyon TL yatırım bedeliyle hayata geçirdiğimiz projelerimiz, şehir içi trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak ve çevre mahallelerimizin ulaşımını kolaylaştıracaktır. Daha yaşanabilir bir Tekirdağ için dev proje ve yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Çevreyolu Köprülü Kavşak Projemiz ve Yarbay Hüseyin Avni Bey Alt Geçidi’mizin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

 BAŞKAN YÜCEER’DEN TESİSLERE ZİYARET

EZAN OKUMA YARIŞMASI BÖLGE FİNALİ TEKİRDAĞ’DA DÜZENLENDİ

VALİ SOYTÜRK ÇOCUK KOROSU KONSERİ’NE KATILDI

ÇÖL TOZU ALARMI

ÇAMUR YAĞIŞI ÇEŞMELERE AKIN ETTİRDİ