Ekonomi

Ekonomi Haberleri

ARA PERSONEL SORUNA ÇÖZÜM…

ARA PERSONEL SORUNA ÇÖZÜM…

Çerkezköy TSO ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Sanayi – Okul işbirliği protokolü imzalandı.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Danışmaz, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Ogün Asıl, Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Süthan ve Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü İsmail Yılmaz’ın katılımı ile gerçekleşen toplantıda Sanayi – Okul işbirliği protokolü imzalandı. 

Proje kapsamında Çerkezköy, Kapaklı ve Saray’da meslek liselerinin bölümlerine göre bölümlere uygun sanayiciler belirlenecek. Projede yer alan sanayici iş insanları aynı zamanda okul yönetim kurullarında da görev alarak meslek lisesi öğrencilerinin gelişim ve ihtiyaç süreçlerini yakından takip etme imkanı bulacak. Bu kapsamda öğrencilerin yapacağı staj yerlerinde de yönlendirmeler yapılacak ve bölgemizdeki ara eleman sorununa büyük oranda çözüm sağlanacak. Sektörel dağılıma göre yönetimlerin oluşacağı ve yönlendirmelerin yapılacağı proje kapsamında birçok öğrenci mezun olduğu anda iş sahibi de olmuş olacak. Aynı zamanda işletmeler de kalifiye personel sorunu yaşamadan, üretimde aksaklık hissetmeden sistemini sürdüre bilecek. 

“ÜRETMEYE VE KATKI SUNMA DEVAM EDECEĞİZ”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin, “Aranan teknik personel sorunu bölgemizin en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi idi. Yönetim Kurulumuzla birlikte önemle üstünde durduğumuz konuların başında gelen sorun ile ilgili önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Kaymakamlığımız, İŞKUR ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yürüttüğümüz çalışmaların ardından şimdi de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Odamız iş birliği ile özellikle bölgemiz sanayicilerinin ihtiyacını sıkça dile getirdiği bir sorunu çözüme kavuşturmuş olacağız. Bölgemize katma değer sunacak her projenin peşinden gitmeye, üretmeye ve katkı sunma devam edeceğiz. Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası olarak, tüm kurumlarımız ile iç içe, işbirliği içerisinde projeler geliştirerek önce üyelerimizin sonra bölgemizin ve ardından ülkemizin kalkınmasına destek olmak bizler için guru ve mutluluk kaynağı olacaktır. Değerli İl Millli Eğitim Müdürümüz, Yönetim Kurulumuz ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüz ile birlikte imza altına aldığımız projemizin de herkes için hayırlara vesile olmasını dilerim.”dedi. Anahtar Kelimeler: PERSONEL SORUNA ÇÖZÜM…

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ HANGİ ADAY KAZANIR?


CHP CANDAN YÜCEER 565 Kişi
% 45,67
AK PARTİ CÜNEYT YÜKSEL 672 Kişi
% 54,32

3 KİŞİ'YE BİR ARABA DÜŞÜYOR

ÇERKEZKÖY TSO BAŞKANI AHMET ÇETİN ÜYE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

TEDARİKÇİ GÜNLERİ PROGRAMINA AKSA JENERATÖR DE KATILIYOR

YENİ İŞ ANLAŞMALARINA ÇEF İLE İMZA ATTI

YEŞİL SANAYİ DESTEK PROGRAMI ANLATILDI