CHP İLÇE BAŞKANI DÖNMEZ: ÖZLEMİMİZ DÜNDEN DAHA BÜYÜK!

 CHP İLÇE BAŞKANI DÖNMEZ: ÖZLEMİMİZ DÜNDEN DAHA BÜYÜK!

CHP İlçe Başkanı Ayfer Dönmez’den 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı.

CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 6 Şubat depremleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Dönmez, “Gün 6 Şubat. Aradan 1 yıl geçti. Acı hala taze, yaralar hala derin, özlemimiz ise dünden daha büyük!”

Bugün yazılı bir açıklama yapan CHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ayfer Dönmez, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ilimizi etkileyen ve 50 bin canımızın vefatına neden olan depremlerin yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Dönmez mesajında şunlara yer verdi:

ÖZLEMİMİZ DAHA BÜYÜK

“Değerli basın mensupları ve sevgili hemşerilerimiz; Gün 6 şubat. Aradan 1 yıl geçti. Acı hala taze, yaralar hala derin, özlemimiz ise dünden daha büyük… Merkezi Kahramanmaraş olarak açıklanan, 11 ilimizde fiziksel yıkıma sebep olan, Tüm Türkiye’yi yasa boğan büyük felaketi anmak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. 

Sevdiklerimizi kaybettik. Sevdiklerimiz, sevdiklerini kaybetti. Canlar gitti, aileler dağıldı, kalpler kırıldı… Hayatlar alt üst oldu. O kabus dolu geceyi hatırlıyorum. Hepimiz biliriz. Gece çalıyorsa telefon, hayra çalmaz. Yataklarımızdan fırladık. O an hangimizin telefonu çaldıysa o gün kendi hayatını bir kenara koyup, hatay için, maraş için, adana, Osmaniye için, hiç tanımadığımız sıla bebek için, Mehmet amca için, halime teyze için yaşamaya başladı.

EKMEĞİMİZİ İKİYE BÖLDÜK

Bugün hala bir yanımız onlar için hayatta. Biz, bir olmanın gücüyle bencilliğimizi gömüp, onlar için de yaşamaya başladık. Çok sevdiğim bir laf vardır; fedakarlık sahip olduğunu değil, ihtiyacın olanı başkasına vermektir. Biz, 3 ekmeğin birini vermedik, bir ekmeğimizi ikiye böldük. 

Bu cümleyi bugün genç kardeşiniz olarak rahatça kurabiliyorsam, sizler huzurunda omuz omuza çalıştığım CHP örgütüne, günlerce uykuyu unutan genç kardeşlerime binlerce kez teşekkür ediyorum.

İLK GÜNDEN TIR’LAR ÇIKTI

Bizim için, CHP’li teşkilatlar için o gün depremin merkezi AKP’li bir il değil, depremin merkezi insandı. İBB, Ankara Büyükşehir o gün herkesten önce oradaydı. Çerkezköyümüz’den ilk gün daha tırlar yola çıktı. İkinci gün depremzede misafirler için burada evleri hazırdı. Biz o gün “insan diyerek” enkazdan merhameti, vicdanı, insanı, insanlığı çıkarmaya çalışırken, bugün birileri hala “AKP’li olmayana hizmet yok, bakın deprem bölgelerine” diyerek insanlığı tekrar tekrar gömmeye çalışıyor. Biz bildiğimizi onlara da öğreteceğiz.

Nerede bir mazlum varsa, nerede bir yardım eli bekleyen varsa orada olacağız. Ders aldık, ders alacağız. Aynı felaketler tekrarlanmasın diye var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle depremde hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.Son olarak, bugün Miraç Kandili. Tüm İslam Aleminin ve Çerkezköy ‘lü hemşehrilerimizin kandili mübarek olsun.”TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'Nİ HANGİ ADAY KAZANIR?


CHP CANDAN YÜCEER 565 Kişi
% 45,67
AK PARTİ CÜNEYT YÜKSEL 672 Kişi
% 54,32

AK PARTİLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ABDULLAH ÖĞE GENÇ SPORCULARLA BULUŞTU

CANDAN YÜCEER HALKLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

VERGİ HAFTASI KUTLANMAYA BAŞLADI

VERGİ HAFTASI DOLAYISIYLA KAYMAKAM GÜNLÜ'YE ZİYARET

BAŞKAN SARIKURT GAZİLER VE ESNAFLA BULUŞTU