Bugun...
Bizi izleyin:


Eylül ÖZBEY


Facebookta Paylaş

RUH VE BEDENİNİZE SADECE SİZ MİMAR OLUN
Tarih: 18-06-2020 21:04:00 Güncelleme: 18-06-2020 21:06:00


Bana kim olduğumu anlatmalarını istiyorum bazen, nasıl olduğumu soruyorum. Gerçekten de böyle biri miyim dediğim zaman bana sen busun diyor herkes. Ben buyum elbet ama olmak istediğim kişi miyim? Olmak istediğim gibi mi davranıyorum? Bir düşünsenize neden emin olmaya çalışıyorum? Olduğumu hissettiğim kişi olamadığım için, bazılarına farklı davranmam gerektiği için kendimden şaşıyorum.

Bazen de ne yapmam gerekiyor dediğimde keyiflerince biri olmamı önerdiklerinde, alternatif istiyorum, başka türlüsü olmaz diyorlar. Önerdiğiniz, bana yakıştırdığınız şey gerçekten beni memnun ediyor mu? Keyfimden alternatif istemiyorum ne de olsa. Yoksa en başta tanıdığınız gibi kalmam, tanımak istediğiniz gibi olmam mı sizi memnun ediyor? 

Olmak istediğim kişi olmayı başardığımda birilerinin bana sen çok değiştin demesini değil, şu anki halinden memnun musun demelerini istiyorum. Değiştim biliyorum. Kendim için yaptım. Kimseyi memnun etmek değil derdim. Mevzubahis benken kendimi memnun etmek için değiştim. Başkalarının düşünceleri çok mu umurumda? Hakkımdaki görüşleri, nasıl biri olduğum... Beni ilk gördüklerinde beğenerek yanımda kalan insanlar değişince beni istemeyebilir, ne derdi bana kalır ne de umurumda olur. Hayatımda yersiz insanlardır o zaman onlar. Benim hayatımda yerli olan insan ben kendimi memnun edebildiysem o da memnun olabilen kişidir. 

Çok şey değil, kendim olmak istiyorum. Kalbimin ve çevremin tek başına yönettiği değil, aklımla ve keyfimle iş birliği yaptığı kendim olmak... Başkalarına aldırmadan özgürce yaşayan, özgürlüğüne müdahale edeni hayatından çıkaran biri olmak istiyorum. Benim ruhum bedenimde olduğu süreçte ne istersen yaparım kendime, beğenemeyen mi var? Öteden lafını atsın bana. 

Hayatınızda size müdahale etmeye çalışan, farklı bir olmanız gerektiğini savunan insanlara asla kulak asmayın. Başkasının zihnindeki kişi değil kendiniz olun. Hem böyle böyle herkese kulak asarsanız birbiriyle alakasız o kadar çok özellik olur ki sizde, kendinizi siz bile tanıyamaz olursunuz. İçiniz de dışınızda sizin tercihiniz olsun. Kendi mimarınız olun, kendinize göre mükemmel olun. Bir şeyi beğeniyorsanız kendinize yakıştırdığınız içindir, birinin buna kötü demesi kötü olduğu anlamına gelmez ve birilerinin size kötü olduğunuzu söylemesi, değişmeniz gerek demek değildir, sadece başkasının zihnine kukla olmayın, siz beğenin yeterli. Bedeninizi de ruhunuzu da yabancı düşüncelere satmayın, sizin hayatınız olmanızı istediğiniz gibiyken güzel. Beğenmeyen olursa onlar çekip gidebilirler.Bu yazı 3416 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇERKEZKÖY
  ÇERKEZKÖY
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇEMOBSAN
  ÇEMOBSAN
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI