Bugun...
Bizi izleyin:


Eylül ÖZBEY


Facebookta Paylaş

ASLA VAZGEÇME
Tarih: 21-05-2020 23:31:00 Güncelleme: 21-05-2020 23:32:00


Bazen öyle işler vardır ki onsuz bir hayat düşünemezsin. O şeyi yapmadığın zaman kim olduğunu, kim olacağını düşünemezsin bile. Kendinle bir görürsün, bazen bu işte en iyi bile olmak istersin, bazen işinin ehlisindir de. Kim ne derse, ne denerse desin bu işten ölümüne vazgeçmek istemezsin. Peki ya bu işi yaparken bir aksilik yüzünden oluşan travmalar? Belki geçirdiğin bir kaza, belki sonucunda zarar verdiğin biri… Hayatın aksiliklerinin sana engel olmaya çalışması? İmkân yetersizliği olabilir, hayatına birilerinin karışması olabilir… Bu durumlar ne kadar seni korkutsa da, vazgeçirmeye çalışsa da sen vazgeçmemelisin.  Başında kalkıştıysan bir sebebi vardı, kendinle bir tuttuysan bir sebebi vardı. Hangi aksilik sana engel olacak kadar büyük olabilir ki? Yapamıyorsan öğretebilirsin. Başkalarını iyi yapabilirsin. Başına ne gelirse gelsin yine bağlı kalabilirsin. Belki de birine umut olabilirsin.

Engelin bir travmaysa söylenecekler şu ki, sen en başında başladın bu işe, kendini adadın. Bu kadar ileriye gittin çünkü yapabiliyordun, hem de severek. Bir gün aniden başına gelen bir şey sevdiğin şeyi yapmana engel olmaya çalışacaksa izin verme ya da bir şeyi yapamadığın için mi başına iş geldi, vazgeçmek yerine baştan başla, elinden gelenin daha iyisini yapabilirsin, aynı şeyin yaşanmasına engel olabilirsin. Bir hata tekrar tekrar yaşanacak değil. Bir hata yüzünden yeni bir kimliğe, yeni bir alışkanlığa ihtiyacın olmasın. Kendinle neyi bir görüyorsan sonuna kadar onunla devam et. En iyisi olana kadar git, en iyisiysen kendinle yarış ama asla vazgeçme. Çünkü sen ancak öyle sen olabilirsin. Sen ancak öyle kendine yabancı hissetmezsin. Benliğini kaybetmezsin. Ne olursa olsun vazgeçmemen gerektiğini bilmelisin, ne olursa olsun bunu bilerek başlamalısın. Engelin yaşam şartlarıysa da tek yapman gereken neyi uygun görüyorsan onu yapmaktır. Sevdiğin işten vazgeçmeyi uygun görmüşsen hiç benimsememişsin demek olabilir bu ama unutma, başlama şansın olmuşsa devam etme şansın yüzde yüz vardır. Sadece nerede ve ne zaman işe koyulmak gerek, bunu görmen yeterli. Kendinin farkında ol.

Hayat ne getirir bilemiyoruz elbette. Bazen hataların yüzünden de olabilir her şey. Ancak ne yaparsan yap bunu kendine yapma. Hatan ne olursa olsun kendini vazgeçirme, kendinden vazgeçme. Severek yaptığın işle sen olduğunu unutma. Hayat sevdiğin işi yaparken engeller yüzünden vazgeçmeni gerektirecek kadar da acımasız değil. Her düşüşün kalkışı olmasa yaşamın anlamı olur mu? Sen kendini bir yerde bulmuşken geri kaçıp gidersen kendine acımasızlık olmaz mı? Hayat bu, ne getireceği belli değil diyoruz ya, evet belli değil. Madem ne olacağı belli değil, o zaman şimdimizi düzeltip sevdiğimiz şeye devam edelim ki geçmişimiz nasıl sevdiysek, nasıl başladıysak öyle kalsın. Asla vazgeçme! Sen güçlüsün. Kendi korkularını yen, kendi hayatını yaz. Pes etmişsen kendinden de vazgeçmişsindir.

 

 Bu yazı 3132 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • ÇERKEZKÖY
  ÇERKEZKÖY
 • Atatürk
  Atatürk
 • Fantastik
  Fantastik
 • Bebişler
  Bebişler
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ÇEMOBSAN
  ÇEMOBSAN
 • Osmanlı
  Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI